Tož okoštujte Slovácko

Dalším krokem Regionu Slovácko, po vydání velmi úspěšné Kuchařky tradičních pokrmů na Slovácku II, je dostat tradiční slovácké pokrmy na stálé jídelní lístky místních restaurací.

Do pilotního projektu, který odstartoval 1.5.2015 se nám podařilo zapojit devět restaurací, se kterými dlouhodobě spolupracujeme a můžeme garantovat vysokou kvalitu  gastronomie. Vybrané restaurace jsou označeny logem a nabízí ve svých stálých jídelních lístcích minimálně čtyři tradiční slovácké pokrmy. Restaurace budou také pořádat večery v duchu slovácké gastronomie spojené s cimbálovkou a degustací vín či slivovice. Tož okoštujte Slovácko.


Špetka Slovácka

Špetka Slovácka je nový pořad o vaření Regionální televize TVS, kde budou naše babičky, tetičky aj pan kuchař vařit a péct podle našich Kuchařek tradičních pokrmů na Slovácku. .

25
září
2017

Slovácký festival chutí a vůní 23. 9. 2017

Téměř 700 návštěvníků, příznivců, milovníků a podporovatelů tradiční Slovácké gastronomie se nezaleklo deště a nepříznivého počasí a vyrazilo do Muzea v přírodě Rochus na Festival chutí a vůní. V boršické chalupě voněly báleše tetiček z Kozojídek, u studentů SŠPHZ jste si mohli připravit zdravou svačinku nebo vyzkoušet senzorickou dílnu pro děti, vyráběl se zde tvaroh, stánek Tradičního výrobku Slovácka nabízel mnoho krásných dárků. Vůně zabijačkových specialit pana Chýly lákala k chalupě z Tučap, kde se nad kamny s patenty a zelňáky skláněla paní Káčerová s kolegyněmi. V areálu jste také mohli ochutnat burčák, medovinu, víno, pivo, mrkváče, ovesňáky, trubičky, perníky, věnečky, vínové pečivo, sirupy, marmelády, povidla, med, sladké i slané pečivo, různé druhy uzeniny a mnoho dalších specialit za doprovodu mladé cimbálové muziky Čarapa, zpěvu mužského sboru Old Stars Hradišťan a polešovských Drmolic. Navštívil nás i starosta města Uherské Hradiště Ing. Stanislav Blaha a vyzkoušel si pečení bálešů pod vedení paní Jakubíčkové, stejně tak vařili i další hosté. Velké poděkování patří všem, kteří na akci navařili, napekli a vytvořili úžasnou atmosféru. Těšíme se na další slovácký Festival chutí a vůní v září 2018.
Slovácký festival chutí a vůní 23. 9. 2017
23
září
2017

Slovácký festival chutí a vůní opět v Muzeu v přírodě Rochus

V sobotu 23. září 2017 se v Uherském Hradišti uskuteční již čtvrtý ročník gastrofestivalu věnovaného tradiční slovácké kuchyni s výstižným názvem Slovácký festival chutí a vůní. Už od brzkého rána budou hospodyně zatápět v kamnech v chalupách Muzea v přírodě Rochus, a pak po celý den vařit a nabízet nejrůznější sladké i slané dobroty dle receptů obou dílů populární Kuchařky tradičních pokrmů na Slovácku a nejen z nich. Areálem se rozvoní nejrůznější masové i bezmasé speciality, polévky, ale i čerstvý chleba a placky, které se na Rochusu budou péct v „přímém přenosu“. Ochutnat i zakoupit bude možné rovněž med, marmelády, sirupy, patenty, báleše, ovesňáky, mrkváče, perníky, povidla, koření, škvarkovou pomazánku, ovarovou polévku i s sebou do konvičky, klobásy a uzeninu, kysané zelí, houby, sušené ovoce, nudle a další domácí produkty nositelů ochranné známky Tradiční výrobek Slovácka. Chybět nebude ani burčák, víno, pivo, mošty a slivovice. Předposlední zářijovou sobotu nevařte, přizvěte rodinu a kamarády a přij(e)ďte na Rochus.
Slovácký festival chutí a vůní opět v Muzeu v přírodě Rochus

Košty, hody, festivaly,...

< Květen 2018 >
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 

Pořádáte akci v duchu tradiční slovácké kuchyně? Napište nám, rádi ji zveřejníme.Objednejte si kuchařky

I. díl kuchařky

II. díl kuchařky

Kuchařky můžete zakoupit v síti informačních center na Slovácku nebo v e-shopu na www.tradicnivyrobek.cz


RYCHLÝ KONTAKT:

HROMADNÉ OBJEDNÁVKY KUCHAŘEK: 

777 098 197

PROJEKT CHUTĚ A VŮNĚ SLOVÁCKÉ KUCHYNĚ:

777 818 592


Tradiční výrobek Slovácka - ochutnejte

Region Slovácko má od roku 2008 svou vlastní ochrannou známku „Tradiční výrobek Slovácka“. Hlavní cílem projektu je prezentace regionu prostřednictvím využití jeho specifik, podpora tradičních výrobků a výrobců. Nově jsou do projektu zapojeny i „Potraviny a nápoje z místních surovin“ připravovaných dle tradičních slováckých receptů. Ochutnejte naše domácí koláčky, perníčky, sušené trnečky aj jablka, medy, trnková povidla, třísky, škvarkové preclíky, nudle aj 100% vinné mošty.

Tož okoštujte Slovácko.