Pořad "Špetka slovácka" získala ocenění

před 8 měsíci, 5.12.2016

Pořad Špetka Slovácka Regionální televize TVS získal 1.12. na vyhlášení vítězů 18. ročníku Mezinárodního televizního a rozhlasového festivalu o gastronomii Znojemský hrozen zvláštní ocenění. Gratulujeme televizi TVS k ocenění a velkému kusu práce, který pro zadokumentování a popularizaci tradiční slovácké gastronomie udělali.

Číst celý článek

Kuchařka 1. díl tento týden za 199,-Kč

před 8 měsíci, 4.12.2016

Kuchařku za akční cenu koupíte v prodejně tradičního výrobku na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti, ve stánku tradičního výrobku ve Slovácké tržnici a také na e-shopu tradičního výrobku Slovácka (www.tradicnivyrobek.cz)

Číst celý článek

Chutě a vůně slovácké kuchyně

před 8 měsíci, 1.12.2016

Mlynářská restaurace byla vybrána jako jedna z mála restaurací, aby se účastnila projektu Chutě a vůně slovácké kuchyně. Letošní termín akce: 9. – 11.12.2016. Mimo pokrmů ze standardního jídelního lístku můžete ochutnat několik speciálních jídel, které pro Vás budeme připravovat pouze tento víkend. Těšit se například můžete na zabíjačkové dobroty. Navíc v sobotu jsme pro Vás pro zpestření programu připravili večer se skvělým harmonikářem Otou. Těšit se na něj můžete od 18:00 hodin.

Číst celý článek

SLOVÁCKÝ FESTIVAL CHUTÍ A VŮNÍ

před 11 měsíci, 24.8.2016

se rozvoní přesně za měsíc v Muzeu v přírodě Rochus v Uherském Hradišti. 24.9.2016, 9.00 - 16.00 hod. Chystáme pro vás řadu chuťovek.

Číst celý článek

Lévance - další díl Špetky Slovácka

před 12 měsíci, 8.8.2016

Jestli jste "na sladké", aktuální díl Špetky Slovácka prostě nemůžete minout. Lévance paní Lekešové jsou totiž naprosto neodolatelná pochoutka. Štáb se ještě teď olizuje až za ušima :-) A zaručujeme vám, že vy budete taky.

Číst celý článek

U tetičky na dědině se vaří a peče podle receptů z našich kuchařek

před 1 rokem, 24.7.2016

Pobíhání okolo chalupy, cachtání v neckách, buchty přímo z pece, domácí pomazánky, papírové růžičky, ornamenty, malování tupeských růží na hrníčky, praní prádla na valše, krmení hus, koz i králíků,... Více než 80 dětí si letos užije tradiční prázdniny u tetičky na dědině – první slovácký příměstský tábor v dobové chalupě v přírodním a kulturně historickém areálu Parku Rochus v Uherském Hradišti s chutí tradiční slovácké kuchyně. (Projekt je podpořen z dotace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Zlínského kraje.)

Číst celý článek

Kuchařky tradičních pokrmů na Slovácku opět v prodeji

před 1 rokem, 7.7.2016

Pro velký zájem jsme nechali dotisknout oba díly kuchařek. Kuchařky je možné získat zakoupením v síti informačních center na Slovácku nebo v e-shopu na www.tradicnivyrobek.cz

Číst celý článek

Špetka Slovácka živě ve Slovácké tržnici

před 1 rokem, 9.4.2016

Jak to vypadá, když se natáčí pořad o vaření? Co se děje za kamerou? Kolikrát se opakuje jeden záběr? Kdo to nejčastěji zkazí? A kdo to nakonec všechno sní? Přijďte nahlédnout pod pokličku výroby Špetky Slovácka v sobotu 9. dubna od 10 hodin do Slovácké tržnice v Uherském Hradišti. Štáb bude speciální díl pořadu o kuchyni našich babiček natáčet přímo v tržnici, za plného provozu a dohledu návštěvníků. A vařit se bude ze surovin od regionálních prodejců, které budou v tržnici k dispozici.

Číst celý článek

Nenechte si ujít pátý díl Špetky slovácka

před 2 roky, 8.12.2015

Pořad plný vaření tradičních receptů našich babiček vám dá ochutnat celé Slovácko. Nahlédněte s námi pod pokličku receptů…

Číst celý článek

ZABIJAČKA ANEB VÍKEND S CHUTÍ A VŮNÍ SLOVÁCKÉ KUCHYNĚ

před 2 roky, 26.11.2015

Ochutnejte 4.-6.12.2015 tradiční zabijačkové speciality na Bukovanském mlýně.

Číst celý článek