Co mají společného dveře s Kuchařkou tradičních pokrmů na Slovácku II.?

před 9 roky, 3.9.2014

Za těmito dveřmi se schyluje k finále...

Číst celý článek

Po týdnu opět vkládáme další zprávu z aktuálního dění

před 9 roky, 20.8.2014

Dnes jsme zapojili úplně celý kolektiv a od včerejšího odpoledne opět vaříme, pečeme, zapékáme, smažíme... Vůně se line ze sedmi kuchyní po celém Hradišti a v blízkém i vzdálenějším okolí.

Číst celý článek

Pokračujeme ve vaření

před 9 roky, 11.8.2014

Rozhodly jsme se, že uvaříme (a nafotíme) maximum jídel z připravované Kuchařky tradičních pokrmů na Slovácku II, posuďte sami, jak nám to jde :-)

Číst celý článek

Sběr receptů na Žítkové

před 9 roky, 8.8.2014

Nádherný letní den, malebná kopcovatá krajina kam zabloudí opravdu málokdo, samoty rozeseté po kopcích, že ani netušíte, kudy a kam se k tě malinkým domečkům přilepeným ve stráni lidé vůbec dostávají.... a v jednon z těch domečků bydlí se svou rodinou i paní Trtková, rodačka ze Žítkové. Hluboká studnice životního moudra, zocelená zdejšími podmínkami s obří láskou ke svému rodnému kraji. Příjemná a milá byla to naše již druhá návštěva. Minimálně za poskytnuté recepty děkujeme!

Číst celý článek

Jak to vypadá, když se fotí...

před 9 roky, 7.8.2014

Včera jsme vařili a fotili další část jídel, hrnců a hrnečků to bylo opravdu hodně, nádobí nepočítaně, ale povedlo se, nafoceno! Malou ochutnávku pracovního uspořádání jednoho ze tří přípravných stolů sdílíme :-).

Číst celý článek

Přikládáme ruku k dílu a vaříme za vydatné pomoci těch nejpovolanějších

před 9 roky, 6.8.2014

Od časného rána vaříme a připravujeme jídla na focení do kuchařky a vzali jsme si k tomu tu nejpovolanější z nejpovolanějších, paní Ludmilu Vaculovou z Mařatic. A byla nám nápomocná nejen radou, ale přiložila ruku k dílu, moc děkujeme! Recepty od paní Vaculové najdete i v připravované kuchařce.

Číst celý článek

Tajemství titulní strany

před 9 roky, 22.7.2014

Vybrali jste! Na titulní straně Kuchařky tradičních pokrmů na Slovácku II se objeví "vrany" (z Vlčnova), na recept se můžete těšit v kuchařce. Tento návrh zvítězil počtem 456 hlasů nad pečeným kachním stehnem s červeným zelím v závěsu s 412 hlasy a nadívaninou 187 hlasy. Děkujeme všem, kteří se zapojili do hlasování a pomohli nám vybrat!

Číst celý článek

Recept na "fazole po hustu"

před 9 roky, 16.7.2014

Asi 1l den předem uvařených fazolí dej vařiti jako hrách, pak udělej jasnou zápražku v níž nadrobno rozkrájená cibule byla usmažena, rozřeď ji hovězí polévkou, dej do ní fazole, trošku octa a nech to vařiti. Také cibule drobně rozkrájená, zelená petržel a majoránka může se na másle usmažiti, do toho dáti fazole a v tom je dusiti.

Číst celý článek

Poděkování - s velkou úctou

před 9 roky, 15.7.2014

Měly jsme tu čest nahlédnout do rodinné kuchařky, která je ve vlastnictví paní Věry Chižňakové a zdědila ji po své babičce. V kuchařce jsou některé recepty datovány, jejich stáří je v rozmezí 80 - 90 let. Velké DÍKY těmto milým a příjemným dámám!

Číst celý článek

Z receptáře tetiček

před 9 roky, 15.7.2014

Takto nádherně voní historií receptář, ve kterém máme tu možnost se probírat a vybírat recepty do naší Kuchařky. Dělíme se s Vámi o tento zážitek.

Číst celý článek