Tisková zpráva z konference ke Kuchařce tradičních pokrmů na Slovácku II konané dne 21. 5. 2014 v Hotelu Koníček v Uherském Hradišti

vytvořeno: 22.5.2014, před 9 roky v rubrice Novinky Ve středu 21. 5. 2014 se v Hotelu Koníček v Uherském Hradišti konala tisková konference na téma tradiční slovácké gastronomie. Nosným tématem bylo představení připravovaného druhého dílu Kuchařky tradičních pokrmů na Slovácku a spuštění systému předprodeje této publikace pomocí voucherů.

Zájem o tradiční regionální gastronomii stále narůstá, proto se realizátor projektu – Region Slovácko, sdružení pro rozvoj cestovního ruchu se sídlem v Uherském Hradišti v letošním roce rozhodl věnovat tomuto tématu více pozornosti. Prostor gastronomii byl věnován již před čtyřmi lety, kdy vyšel - dnes již vyprodaný první díl Kuchařky tradičních pokrmů na Slovácku.

Fond receptů má stále ještě své rezervy, v dubnu 2014 byl vyhlášen sběr receptů s cílem vydat Kuchařku tradičních pokrmů na Slovácku II.

„Vydání tištěné publikace začíná být pro neziskové organizace, mezi které Region Slovácko patří, nemožnou záležitostí s ohledem na velkou finanční zátěž s vydáním publikací spojenou. Proto jsme se rozhodli pustit do vydání kuchařky netradičním způsobem – formou prodeje Voucherů,“ řekl Květoslav Tichavský, předseda správní rady Regionu Slovácko. „Do 30. 6. 2014 plánujeme prodat minimálně 1.000 kusů voucherů, abychom tisk publikace vůbec mohli zrealizovat. Proto se obracíme na všechny, kteří mají v plánu si kuchařku zakoupit a tradiční slováckou gastronomii podpořit, aby tak učinili do 30. 6. 2014“ vyzval k nákupu Květoslav Tichavský.

Manažerky projektu se nenechaly odradit nedostatkem financí a rozhodly se projekt financovat prostřednictvím předprodeje voucherů formou dárkové poukázky. V praxi to znamená, že si zájemce v  informačních centrech regionu (seznam je dostupný na www.slovackakucharka.cz) nebo prostřednictvím  e-shopu www.tradicnivyrobek.cz zakoupí voucher v ceně jedné publikace = 199 Kč. Voucher pak zákazník uplatní v okamžiku vydání knihy v místě zakoupení, kdy oproti Voucheru získá kuchařku. 

Křest kuchařky je plánován na sobotu 4. 10. 2014 a od tohoto data budou knihy až do 31. 12. 2014 k vyzvednutí.  A na co se bude možné těšit ve druhém díle? Třeba na bránečkové, krajanec, jidáše či kynuté olevance a spousty dalších pokladů z kuchyně strážkyň rodinných krbů - maminek, babiček, tetiček a kmotřiček na Slovácku. Garantem obsahové části kuchařky a hlavním partnerem projektu je Slovácké muzeum v Uherském Hradišti, partnery jsou Střední škola průmyslová, hotelová a zdravotnická v Uherském Hradišti, Hotel Koníček, Park Rochus, o.p.s., Město Uherské Hradiště, informační centra regionu. Mediální partneři Dobrý den s kurýrem, TV Slovácko, Slovácký magazín.


Region Slovácko, Masarykovo nám. 21, 68605 Uherské Hradiště, tel 572 525 528, recept@slovacko.cz, www.slovackakucharka.cz, www.slovacko.cz.